Kurs – Anatomia sekcyjna
Samodzielnie odkrywaj anatomię człowieka na preparatach nieutrwalonych
Bądź jak Luigi Stecco, Tom Myers albo Gil Hedley, którzy samodzielnie odkrywają prawdziwą budowę ludzkiego ciała.
Anatomia sekcyjna
O kursie
Być może zastanawia Cię jak naprawdę wygląda gruszkowaty? Którędy biegną nerwy obwodowe czy jak wygląda powięź głęboka? Czy widać taśmy anatomiczne i ich połączenia? A może masz własne przemyślenia i hipotezy, które chciałbyś zweryfikować. Jeżeli chcesz być coraz bardziej świadomym terapeutą to ten warsztat jest dla Ciebie.
To unikatowa okazja poznawania budowy ludzkiego ciała w najbardziej bezpośredni i naturalny sposób. Instruktor nie prowadzi jej w formie wykładowej. To uczestnicy pod okiem prowadzącego preparują poszczególne części ciała człowieka.
Kurs dla specjalistów branży medycznej
Struktura kursu
Zobacz jak będzie wyglądał Twój udział w kursie
Kurs anatomii sekcyjnej – Dzień 1
Pierwszego dnia badane są struktury powierzchowne (powięź powierzchowna, powięź głęboka i powierzchowna warstwa mięśni). Podczas sekcji obserwujemy także inne układy tj. układ nerwowy, krwionośny, limfatyczny.
Kurs anatomii sekcyjnej – Dzień 2
Drugiego dnia szkolenia dokonujemy obserwacji głębiej położonych struktur, stawów, narządów. Szkolenie przeprowadzane jest na różnych preparatach. Zazwyczaj są to: kończyny (kończyna górna, kończyna dolna), tors oraz głowa. Rodzaj preparatu zależny jest od ilości uczestników i materiału dostępnego w laboratorium. Podczas sekcji dokonujemy bardzo dokładnej preparacji idąc od skóry w głąb ciała. Dzięki temu istnieje możliwość zgłębienia dokładnej budowy stawów, kręgosłupa oraz innych struktur i narządów.
Kurs anatomii w prosektorium
Niewielu fizjoterapeutów ma okazję uczestniczyć w zajęciach w prosektorium, na której poznajemy relacje między poszczególnymi strukturami. Poza tym na uczelni bardzo często budowę ciała człowieka poznajemy w częściach. Jeżeli już mieliśmy okazję poznawać anatomię w prosektorium, to były to preparaty utrwalone (sztywne). Pozbawione są one ogromnej ilości tkanki łącznej. Nasze szkolenia prowadzone są na nieutrwalonych preparatach. Pozwala to na poznawanie struktur anatomicznych w warunkach zbliżonych do żywego ciała. Dlatego to wyjątkowa okazja zobaczenia mięśni, narządów, stawów, czy innych struktur w rzeczywistej, nie zmienionej formie.
Relacje i opinie uczestników warsztatów
Najczęstsze pytania i wątpliwości przed szkoleniem anatomii sekcyjnej
Kurs prowadzi dr Marcin Wytrążek
Od 2010 roku przeszkoliłem ponad 3000 terapeutów. Od tego czasu przeprowadziłem około 150 szkoleń i spędziłem ponad 7500 godzin na sali szkoleniowej. W latach 2010-2014 pełniłem funkcję prodziekana ds. kształcenia. Przez 10 lat pełniłem funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa WSEiT oraz kierownika Pracowni Terapii Manualnej i Masażu. Prowadzę dwa kanały na YouTube:
„Marcin Wytrążek” – tutaj pacjenci mogą znaleźć pomoc w bólu przewlekłym,
„Fizjo365” – terapeuci znajdą tu mnóstwo wiedzy i informacji praktycznych.
Terminy kursów znajdziesz na stronie organizatora
Najnowsze terminy szkolenia znajdziecie na stronie organizatorów. Wybierz u jakiego organizatora chcesz się uczyć i na ich stronie wypełnij formularz zapisu.